PonukaTopovať

HALO reality - Predaj, rodinný dom Čierny Balog - znížená cena - Y7ZWDywpdrpO

55 000 €


Banskobystrický kraj
Pridané: 04. 07. 2024

Ponúkame Vám na predaj starší rodinný dom, v minulosti čiastočne rekonštruovaný, v Čiernom Balogu pod Urbanovým vrchom. Obec sa rozprestiera v malebnom údolí priamo v srdci Veporských vrchov. Nehnuteľnosť sa nachádza v pokojnej ulici, v susedstve udržiavaných domov a srdečných susedov, 3 km južne od Brezna, v doline Čierneho Hrona obklopená horami.
Dom je postavený vo svahu na slnečnom pozemku z rozlohou 153 m2, ktorý je orientovaný na juhozápad, nad domom je pozemok o rozlohe 421 m2, ktorý je tiež súčasťou predaja.
Prístupová komunikácia v časti obce Krám zabezpečuje bezproblémový prístup tesne ku domu, zároveň sprístupňuje aj veľkú murovanú pivnicu postavenú vedľa domu do svahu. Dom je celoročne obývateľný, vhodný na chalupárčenie, postavený cca v roku 1960, dvojpodlažný. Napriek veku a skutočnosti, že je posledným nájomcom zanedbaný a neudržiavaný, má svojský štýl a dušu, pozitívnu energiu čerpá s pokoja a množstva zelene, ktorá ho obklopuje. Budúcemu majiteľovi poskytne po nutnej rekonštrukcii dobrý štandard bývania alebo rekreácie na ploche cca 110 m2. Prvé podlažie je prístupne cez drevený gang, ktorý je súčasťou schodiska, ktoré sprístupňuje aj druhé podlažie. Tvorí ho prechodová kuchyňa z tradičným sporákom, ktorý slúži na pečenie vynikajúcich miestnych dobrôt a vykurovanie domu radiátormi v zimnom období. Je zariadená kuchynskou linkou a pracovným stolom zo vstupom do malej spoločenskej izby z teplovzdušným krbom, ktorý má vybudovaný rozvod tepla do druhého podlažia domu. Na druhé podlažie vedie z kuchyne minimalistické drevené schodisko, ktorým je sprístupnená veľká prechodová obývačka a spálne. Dispozične pozostáva z ďalších dvoch izieb, používaných ako spálňa a hala, kúpeľne s rohovou vaňou a WC, vrátane veľkej predsiene používanej ako sklad. Strešnú časť tvorí klasický pôjd, krytina eternit je stará a vyžadujúcu opravu.
Dom je napojený na verejný vodovod, elektriku a kanalizáciu. Vykurovanie je zabezpečované kúrením na drevo, k dispozícií je teplovzdušný krb z rozvodom tepla do izieb na druhom podlaží, ohrev vody tzv. obojživelným elektrickým bojlerom, náklady sú cca 120 € mesačne, záležia od formy používania.
Čierny Balog je obec s krásnymi tradíciami a zvykmi, tvorí ju 13 osád, situovaných pozdĺž toku Čierneho Hrona a v priľahlých údoliach, obkolesených hustými lesmi Poľany a Veporských vrchov. Ponúka tu milovníkom prírody a aktívneho oddychu množstvo možností na relax. Najznámejšie je originálne železničné múzeum Čiernohorská železnica, úzkorozchodná lesná železničná trať umožňuje aj dnes zviesť sa na vláčikoch s parnou lokomotívou priamo cez obec do blízkeho okolia. Oplatí sa navštíviť Vydrovu dolinu s Lesníckym skanzenom, či Dobročský prales. V zimnom období je možné lyžovať priamo v lyžiarskom stredisku Ski čierny Balog s 5 zjazdovkami, ktoré je od nehnuteľnosti vzdialené cca 400 m. Blízkosť hôr, v ktorom sa dom nachádza, nie je narušené masívnym turistickým ruchom ale ponúka veľa možností na turistiku, cykloturistiku, hubárčenie, zberu bylín a lesných plodov.
Obec má kompletnú občiansku vybavenosť, obchody, reštaurácia a autobusová zastávka je v dosahu.
Túto ponuku je nutné vidieť a osobne si vychutnať možnosti života a oddychu v príjemnej atmosfére tejto rázovitej horehronskej obce spojenej zo železnicou, krásnym folklórom a dobrými ľuďmi. Kto hľadá pokoj je táto nehnuteľnosť a jej možnosti využitia práve pre neho a jeho rodinu, dobre je to vidieť.

Energetická trieda G.

Bližšie informácie Vám radi poskytneme na telefónnom čísle 0948 363 330 alebo na annanociarova@haloreality.sk. ID ponuky: BR-62605.

Cena za nehnuteľnosť je Konečná, vrátane provízie, právneho servisu zabezpečeného advokátom, poradenstva, základného správneho poplatku na katastri a hypotekárnych služieb (viac na našej webovej stránke).

V prípade, že potrebujete najskôr predať vašu nehnuteľnosť, nechajte nám kontakt a my vám pomôžeme vymeniť terajšie bývanie za nové.

U nás máte istotu: --------------------------------------------------------
- prvotriedny servis a služby po celom Slovensku, predávali sme už viac ako 60 000 Nehnuteľností
- na našom webe nájdete už viac ako 4 100 referencií aj s fotkami našich spokojných klientov
- pre vašu bezpečnosť sme nestranná strana pri prevode nehnuteľnosti
- profesionálne obhliadky s pravidelne preškolovanými profesionálnymi maklérmi
- už vo väčšine lokalít robíme aj 3D skeny, videoobhliadky a pôdorysy nehnuteľnosti
- inzerujeme na viac ako 200 portáloch
- zmluvy garantované právnikom, dohľad nad prevodom nehnuteľnosti podľa zákona
- poradíme vám ako najlepšie predať/kúpiť nehnuteľnosť
- bezplatné hypotekárne služby našich partnerov na mieru a s najlepšími podmienkami
- pre vašu bezpečnosť sme členom Združenia realitných kancelárií slovenska - zrks
-----------------------------------------------------------------------------
Nehnuteľnosť predávate jeden/dvakrát za život, nechajte to na profesionálov v realitách, ktorým Dôverujú tisíce predávajúcich po celom slovensku - u nás nájdete viac ako 1 500 aktuálnych ponúk.

CENA

55 000 €


HALO reality s.r.o.

Firemná inzercia
Všetky inzeráty predajcu

IČO: 46565701

IČ DPH: SK2023453828


Kontakt

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.


ID Y7ZWDywpdrpO