PredajTopovať

Petrof 115 – III 1989 TOP stav ako nový po úplnej generálke - 6J7bvowynWjG

3 000 €


Marianka
Pridané: 28. 05. 2022

Dobrý deň,
predám moje pianino Petrof model 115 - iii, ktoré bolo vyrobené v roku 1989 v Hradci Králové.

Že sa jedná o skutočný originál tohto legendárneho českého výrobcu akustických klavírov a pianin so 155 ročnou tradíciou sa môžete presvedčiť priamo na stránke výrobcu:
https://www. petrof. cz/overeni-originalu
kde zadáte opusové číslo pianina: 472271, ktoré je vyrazené priamo na klavíre (viď foto.

Príbeh tohto pianína:
Prvým majiteľom bol chlapec, ktorý chcel na Vianoce psa, dostal od otca ale klavír. Skúsil na ňom hrať asi 3 x podľa slov pôvodného majiteľa. Nebolo na ňom vôbec hrané a bol prikrytý dekou. Takto ležal roky a následne som si ho pred 4 rokmi kúpil ja keď vypratávali byt. Dal som ho najskôr skontrolovať pánovi Pavlovi TImovi - skutočnému odborníkovi na klavíre, ktorý kúpu odobril a hneď stanovil čo bude potrebné spraviť.

Nasledovala priamo u neho mesiac trvajúci generálny servis pianina a uvedenie ho do stavu ako nový. Na ničom sa nešetrilo, všetko čo bolo treba opraviť sa opravilo, čo vymeniť sa vymenilo a samozrejme naladilo.

Po oprave bol súčasťou našej domácnosti v ideálnych podmienkach (teplota, vlhkosť vzduchu, uloženie voči oknám / dverám - všetko vysvetlím novému majiteľovi. Pre narodením dcéry som sa hraniu na kalvír aktívne venoval no potom bolo na klavír čoraz menej času až teraz vôbec a tak sme v stave v ktorom sa o klavír viac starám ako na ňom hrám. Okrem toho mám aj ešte druhý a tak, i keď nerád, ho predávam nakoľko potrebujem preoganizovať pracovňu.

Všetko je v TOP stave. Má neuveriteľne krásny zvuk, ktorý ocenil každý, kto ho počul hrať. Tým je proste Petrof typický. Klaviatúra nie je zažltnutá, kladivká a struny sú v TOP stave (viď foto. Ozvučnica ani žiadna iná drevená časť nie je vysušená, má preto stále veľmi silný, hutný zvuk, ktorý vie dominovať aj väčšiemu priestoru. Dá sa plne otvoriť čím získate ešte väčší akustický zážitok.

Nemusíte sa ho báť ale dať ani do bytu nakoľko je trojpedálový a teda disponuje aj funkciou tlmenia zvuku - hranie na klavíri teda nijak nevyrušuje susedov.

Farba je krásna tmavo hnedá a disponuje luxusným vysokým leskom.

Aby som uviedol aj niekoľko drobných chybičiek krásy: tak lak z boku nemá rovnakú farbu (je vyťahaná od slnka nedokonalým prekrytím dekou u pôvodného majiteľa - mne to nikdy nevadilo lebo som ho mal tak že som to nevidel. Ďalej vzhľadom na vysoký lesk je tam pár škrabančekov a oderov - nič čo by bolo veľmi výrazné alebo trhalo oči no ale sú tam.


Cena 3 000 € vie byť predmetom dohody a viem zabezpečiť aj profesionálnu preprepravu klavíra odborníkmi, ktorí ho sťahovali aj mne (na náklady nového majiteľa.
Cena nového - súčastného podobného modelu Petrofu je 9 500 € a vyššie.

Môžete si ho samozrejme neobmedzene vyskúšať a vypočuť.

Klavír sa nachádza v obci Marianka (Bratislava - Záhorská Bystrica)

Kontakt:
info@aeternus.sk
0915 803 491

CENA

3 000 €


Tomáš Schiller

Súkromný inzerent
Všetky inzeráty predajcu


Kontakt

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.


ID 6J7bvowynWjG