PonukaTopovať

Malý dom s výnimočným pozemkom - Telkibánya - EYB8729

69 000 €


Pridané: 07. 02. 2024

Malý dom s výnimočným pozemkom - Telkibánya

Diamond Reality vám exkluzívne ponúka nádherný malý domček v tichej ulici dedinky Telkibánya. Malá dedina s dlhoročnou banskou tradíciou prekvitá turizmom, a tak tu nájdete hneď niekoľko penziónov s kvalitnými reštauráciami a možnosťami ubytovania. Dedinu preslávila ťažba zlata a v tomto bohatom duchu sa nesie dodnes. Zodpovední obyvatelia, ktorí si potrpia na estetike vám ihneď dajú najavo, že svoj majetok nemusíte chrániť ani vysokými múrmi alebo bezpečnostnými kamerami. Dedinka je bezpečná, čo vysoko oceňujú najmä turisti, ktorí sa sem aj vďaka tomu radi vracajú.


Pozemok 1134 m2
Obytná plocha domčeka 64m2
Všetky IS – obecný vodovod, obecná kanalizácia, elektrika
Stavebný materiál – kameň
Strecha škridla
Čiastočná rekonštrukcia


Menší domček postavený v roku 1890 v mierne svahovitom teréne a zároveň na skale zaručil jeho skvelú statiku a vodeodolnosť. Múry sú suché a zdravé, strecha pevná a rovná. Majiteľ už začal s rekonštrukciou vnútorných priestorov. V domčeku je funkčná kúpeľňa s vodou z obecného vodovodu, samostatné WC pripojené na kanalizáciu a funkčná elektrika. Pri vynovovaní interiéru sa zvýraznili pôvodné trámy, na ktorých nájdete aj vyše storočný zápis o dokončení stavby. Celkovému vzhľadu pomáhajú aj nové drevené okná, či zateplenie, ale všetko v rámci zachovania pôvodnej banskej architektúry. Atmosféru výrazne dopĺňa čistý potok, ktorý tečie pod pozemkom a minerálny prameň vyvierajúci priamo na pozemku. Voda z prameňa bola odoslaná na rozbor a vysoká kvalita vody bola potvrdená.

Nehnuteľnosť má naozaj rozprávkovú atmosféru. Pekný výhľad z lavičky na priedomí a ihličnany v zadnej časti pozemku, ktoré pokračujú lesom túto skutočnosť iba potvrdzujú. Veľkosť pozemku 1134m2 je akurátnou na starostlivosť a zároveň poskytuje dostatok priestoru na dostavanie terás alebo ľubovoľnú úpravu terénu.

Pozemok sa nachádza pod kopcom, na ktorom sa nachádza hotel s bazénom a reštauráciou. Príjazdová cesta k hotelu vedie po inej ulici takže hostia nijako nebudú rušiť váš kľud a pohodu. A ani susedia. Z jednej strany je prázdny pozemok, z druhej strany je sused vzdialený viac ako 70 metrov.

Ak ste fanúšikom rybolovu, prídete si na svoje. Za dedinou sa nachádza malý rybník, kde si viete svoj úlovok aj okamžite pripraviť na prenajatom ohnisku s prístreškom. Možností ako využiť voľný čas v Telkibányi a jej okolí je naozaj dosť.

CENA: 69 000,- Euro

Ak vás táto nehnuteľnosť oslovila a radi by ste si ju pozreli naživo alebo máte nejaké nezodpovedané otázky, budem rada ak mi zavoláte na:

421 910 393 229

Na obhliadku sa teší Ing. Kristína Benöczová

CENA

69 000 €
Kontakt

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.


ID EYB8729